Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Çocuklar için Okul Ayakkabısı Nasıl Seçilir?
08.09.2022

Çocuklar için Okul Ayakkabısı Nasıl Seçilir?

Okula Dönüş Çocuk Ayakkabısı

Yeni öğretim yılının başlamasıyla birlikte, ebeveynler gerekli tüm kırtasiye malzemelerini, okul üniformalarını ve ayakkabılarını satın almanın telaşına düşüyor. Kalemler ve defterlerle işiniz kolay olsa da, ayakkabı seçmek zor geliyor olabilir. Düzgün seçilmiş bir çift ayakkabı, onların ayak sağlığını koruyacak ve okula dönüş motivasyonunu arttıracaktır. Miniklerin okul ayakkabılarının sadece sağlam olması yeterli değil, onları mutlu edecek şıklıkta da olması gerekir. Aksi takdirde her gün giydiği ayakkabılarını nefret edilen bir çifte dönüştürdüğünüz için güne kötü başlamalarına sebep olacaktır. Okul demişken beden eğitimi derslerini de hesaba katmalıyız. Çocuklarımızın spor aktivitelerinde daha iyi performans gösterebilmeleri ve mevcut ayakkabılarını erken yıpratmamaları için bir çift kreş ayakkabısının yanı sıra spor ayakkabıları da bulundurabilirsiniz. Futsal sporlarda kullanabileceği krampon çeşitleri ve basketbol ayakkabılarını da web sitemizde bulabilirsiniz.

Okul ayakkabısı alma telaşı Ağustos ayının sonlarında başlıyor. Çocuk ayakkabılarına olan talep arzı aşıyor. Mağaza raflarında doğru boyut, stil veya renk olmayabilir. Ancak jump.com.tr’ de her zaman beklentileri karşılayacak sneaker ve bot ayakkabılarımız hazır bulunuyor. Model çeşitliliği içinde kaybolmamanız için işinizi biraz kolaylaştırıp ana sayfamızda okula dönüş için kız ve erkek okul ayakkabılarından bir derleme yaptık. Kesinlikle tüm okul gereksinimlerini karşılayacak şık bir tasarıma, pratikliğe ve çok yönlü bir görünüme sahiptir.

Okul ayakkabısı seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Okul ayakkabıları seçerken doğru seçimi yaptığınızdan emin olmalısınız. Çocuklar ayakkabılarıyla haftada yaklaşık 30 saat vakit geçirirler. Bu nedenle dikkat etmeniz gereken bazı önemli kriterleri hatırlatmak istedik.

Okul ayakkabılarının tabanı nasıl olmalıdır?

Taban elastik ve bükülmesi kolay olmalı, ancak aynı zamanda yeterince sert ve kalın olmalıdır. Kaymaz olmalı, farklı yüzeylere iyi yapışmalıdır. Çocuğun hareketleri kendinden emin olacak ve yaralanma olasılığı en aza indirilecektir.

Okul ayakkabısında bağcık nasıl olmalıdır?

Ayakkabı alırken çocuğunuzun yaşını dikkate alacak olursak; ilkokul çağındaki çocuklar için çıt çıtlı ayakkabılar bağcıklı ayakkabılardan daha iyi bir seçim olacaktır ve çocuğunuzun ayakkabısını kendisinin de giyebilmesini mümkün kılacaktır. Tabii yine de bağcık bir ayakkabı için vazgeçilmezdir. Bu sebeple Jump ayakkabılarımızda bazı çıt çıtlı modellerde dekoratif amaçlı bağcık da bulunuyor. Bazı ayakkabılarımızda ise kolay bağlanabilir bağcık sistemi mevcut. Ancak lise çağındaki gençler klasik bağcıklı modelleri daha çekici bulabilir. Ayrıca aklınızda bulunsun jump.com.tr ‘ den alışveriş yaparken ürün filtrelerinde bağcık tipini de filtreleyebilirsiniz.

Çocuk ayakkabısında beden seçerken neye dikkat etmeliyim?

Ayakkabı alırken en sinir bozucu an beden hatası yapmaktır. Bir çocuğun ayakları çok hızlı büyüdüğünden, daha uzun süre giyebilmek için daha büyük ayakkabılar almak cazip gelir. Burada ölçü son derece önemlidir! “Çorapla gider”, “seneye de giyer” gibi bahanelerle, kendi bedeninden çok daha büyük bir ayakkabı seçmeniz de küçük beden seçmek kadar hatadır. Erkek ve kız Çocuk ayakkabıları, belirli bir boyuttaki ayağın anatomik özellikleri dikkate alınarak oluşturulur. Ayakkabılar ne çok gevşek ne de çok sıkı olmalıdır. Aksi durumda onlarda yorgunluk, denge kaybı ve motivasyon eksikliği gözlemlenecektir. Web sitemizden alışveriş yapıyorsanız mutlaka beden tablosuna göz atmalı ve ürün açıklamasını okumalısınız. Özellikle ayakkabının kalıbı standart mı, dar mı yoksa geniş mi teyit etmelisiniz.

Okul ayakkabısı alırken hangi mevsime göre almalıyım?

Eylül ayında güneşin tadını çıkarmaya devam edeceğiz. Peki ya yaz sandığınız kadar erken bitmezse? Çocuğunuza ayakkabı alırken en azından önümüzdeki 1-2 ay daha yaz havası yaşayabileceğimizi göz önünde bulundurun. İmkanınız varsa bir adet kışlık bot ve bir adet mevsimlik ayakkabı satın alın. Web sitemizde erkek ve kız çocuklarınızın ayağını ferah tutacak ve kış bastırana kadar giyilebilecek bahar mevsimlerine uygun spor ayakkabı modellerine de göz atın.

Çocuk ayakkabıları ne sıklıkla değiştirilmelidir?

Çocuklarımıza ayakkabı alırken sıkmamasına çok dikkat ederiz. Ancak göz önünde bulundurmadığımız bir şey daha var o da ayakkabının bol gelmesidir. Ayakları uygun şekilde saramayan bir ayakkabı da en az sıkan bir ayakkabı kadar olumsuz etkendir. Çocuklarınızın gelişim çağında olduğunu unutmayın. Ayakları sürekli gelişmeye ve şekillenmeyi sürdürdüğü için bu yaşlarda ayakkabılardan destek almak kritik önem arz ediyor. Bu nedenle büyüyen çocuğunuzun ayakkabılarını küçük çocuğunuza giydirmeyin. Ayakkabılarınız yıpranmaya ve dikişleri açılmaya başladıysa eskisi gibi ayağı başarılı bir şekilde saramayacak ve çocuğunuzun ayak gelişimini destekleyemeyecektir. Bu nedenle ayakkabılar yıpranmaya ve dikişlerini bırakmaya başladığı anda değiştirmeniz şarttır.

Hala karar vermekte zorlanıyor musunuz? Ana sayfamızda sizin için seçtiğimiz tavsiyelerimizin size rehberlik etmesine izin verin ve avantajlardan yararlanın!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.