Filtrele

Sıralama seçin
Filtrele

44 sonuç bulundu.

Toplam 44 ürün görüntüleniyor.

Futbol antrenmanlarına veya turnuvalara katılırken doğru bir çift erkek halı saha krampon çiftine sahip olmamız önemlidir. Yıpranmış, eski bir krampon iyi bir orta saha oyuncusu olduğumuzu, göze batan parlak sarı bir halı saha kramponu hızlı bir hücum oyuncusu olduğumuzu düşündürebilir. Hobi olarak futbol oynayan çoğu futbol oyuncusu gibi kramponları detaylı şekilde incelemek için fazla zaman ayırıyor olabiliriz. Ancak neredeyse her hafta yeni futbol ayakkabılarını geliştirilip beğenimize sunulduğu da bir gerçek. Yarı profesyonel seviyede oynayan ve düzenli antrenman yapan oyuncular olarak Jump doğal çim ve halı sahada kullanıma uygun krampon modelleri sayesinde incelemeye değer seçenekler karşımıza çıkar.

Halı Saha Kramponu Özellikleri Nelerdir?

Her biri belirli bir saha zemini için özel olarak tasarlanmış farklı futbol ayakkabı kategorileri bulunur. Suni çim, sert ve aşındırıcı dokusuyla ünlüdür, bu nedenle halı saha ayakkabısı krampon türü, bizi sert zemin koşullarına daha iyi hazırlayabilir. Halı saha futbol kramponlarının tabanında, tam boy krampon çivileri yerine yer alan yüzeysel çukurlar, doğal ve suni çim sahalar için ihtiyacımız olan çekiş ve tutuş gücünü sağlar. Farklı spor ayakkabılar bu tür zeminde hızla aşınıp hasar görürken, halı saha ayakkabıları bize dayanıklılık ve güç kazandırır. Ayrıca, çok yönlü kullanım özellikleri sayesinde onları birden fazla farklı zeminde güvenle kullanabiliriz.

Kum tabanlı veya su bazlı suni çim futbol sahalarında oynarken halı saha kramponları giymemiz gerekir. Halı saha kramponu tasarımını çok sayıda küçük çivisinden tanıyabiliriz. Suni çim kramponlar, uzun çiviler kullanmadığı için halı sahalarda güvenle giyebileceğimiz tek uygun ayakkabı türüdür. Jump krampon halı saha modelleri, kavrayıcı dış tabanı ile ayaklarımızı sarıp, yere daha sağlam adımlarla basmamıza yardım eder. İz bırakmayan taban yapısı, farklı zemin koşullarında oynarken de yararlanabileceğimiz harika çiftleri oluşturur. Aynı zamanda, her bütçeye hitap eden halı saha krampon fiyatları, futbol ekipman eksiğimizi kolayca tamamlamak için uygun seviyededir.  

Aşınmaya dayanıklı yüzeylere karşı koymak için oluşturulmuş sert çukurlu dış tabana sahip halı saha futbol ayakkabıları çabuk yıpranmaya karşı dirençlidir. Ayağımıza uygun şekilde oturan ve yüksek seviyede çekiş sağlayan futbol kramponları giyerek yaralanmalardan kaçınabilir ve sahada rahat hareket ederek elimizden gelenin en iyisini yapmaya fırsat bulabiliriz. Oyundaki en iyi performansımızı göstermek için bir çift halı saha kramponu seçtikten sonra zamanı geldiğinde onu yeni bir çiftle değiştirmek de ayak sağlığımızı korumak açısından yerine getirmemiz gereken bir iştir.

Erkek Halı Saha Krampon Seçiminde Yardımcı İpuçları

Aralarından seçim yapabileceğimiz çok sayıda krampon markası ve modeli olduğu için en doğru çifti bulmamız zaman zaman zorlu bir iş haline gelebilir. Doğru krampon seçme işine iyi bir başlangıç için sahadaki ihtiyaçlarımızı doğru olarak tanımlamamız gerektiğini söyleyebiliriz. İlk ihtiyacımız, üzerinde oynayacağımız zemini tanımlamaktır. Suni çimden oluşan sert bir zeminde oynarken AG (Astro Ground) dış taban ayakkabılar, en iyi seçimi oluşturur çünkü doğru miktarda çekiş sağlayan taban altındaki dişler sayesinde halı ya da çim zemine sağlam basmamızı sağlar. Jump suni çim krampon, ağırlığı ayak boyunca daha iyi dağıtmak ve basınçtan kaçınmak için çok sayıda çiviye sahip olduğu için suni çim sahalarda oynamamız için özel olarak tasarlanır.

Seçim yaparken dikkat etmemiz gereken bir diğer unsur ise, doğru bedende bir krampon almamızın gerekliliğidir. Sahada defans, forvet ya da yan hakem olsak da, sıkmayan, ayağımıza tam oturan, çekiş, destek ve konfor sağlayan kramponlara ihtiyacımız vardır. Sadece görünüşüne bakarak veya yıldız futbolcumuz giydiği için o modelde krampon almak yerine, ayak şeklimize uygun bir modeli seçmemiz gerekir. Doğru ayak numaramızı belirlerken faydalanabileceğimiz genel bir ipucu, ayak parmaklarımızla kramponun üst kısmı arasında yaklaşık yarım santimetre veya biraz daha fazla boşluk bulunmasına izin vermektir. Burada bulunan boşluk, başparmağımız kadar genişse o kramponun bizim için büyük olduğunu düşünebiliriz. Buna karşılık, ayak parmaklarımız ayakkabının destek kısmına doğru sıkışıyorsa bu çifti de fazla sıkı olarak kabul edebiliriz.

Futbol maçı söz konusu olduğunda, her birimiz farklı bir oyun stiline ve pozisyona sahibizdir. Oyun tarzımızı ve oynadığınız pozisyonu bilmek, seçim yaparken dikkat etmemiz gereken halı saha krampon tiplerini belirlememize yardım eder. Örneğin, forvet oyuncusu olarak daha çabuk hızlanıp daha hızlı manevra yapabileceğimiz nispeten hafif ayakkabıları seçmeliyiz. Orta saha oyuncusu olarak oynuyorsak, daha iyi top kontrolü ve rahatlık sunan bir çift krampon tercih etmemiz gerekir. Buna karşılık, maçtaki konumumuz savunma ise top üzerinde biraz daha fazla koruma ve kontrol sağlayan kramponları tercih ederiz.

Erkek Halı Saha Ayakkabısı

Suni yüzeylerde iyi performans sergilemek için özel olarak tasarlanan Jump halı saha futbol kramponları ile üst düzeyde çekiş gücü elde ederiz. Yumuşak suni deriden üretilmiş özel tasarım dış taban, oyun becerilerimizi sergilememizin yanı sıra, yaralanma risklerinizi de azaltmamıza da yardım eder. Oyunda zirveye çıkmak için ayağımıza ve oyun stilimize en uygun krampon modelinden biriyle futbol ekipman ihtiyacımızı karşılayabiliriz.

Halı Saha Ayakkabısı Erkek

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.